Rent A Car Kasko

 

1- Rent A Car Kaskosunu Kimler Yaptırabilir ? Rent A Car Kaskosu Yaptırabilmek İçin En Az Kaç Araçla Başvuru Yapmak Gerekmektedir ?

Rent A Car Kaskosu Gerçek ve Tüzel kişiler adına düzenlenebilir. Gerçek kişiler adına düzenlenen poliçelerde T.C Kimlik numarası ve araç ruhsat bilgileri Tüzel kişiler adına düzenlenecek poliçelerde Vergi Kimlik numarası ve ruhsat bilgileri yeterli olacaktır.

Rent A Car Kasko yaptırabilmek için;

  • 10 adet ve üzeri araç sayısına sahip iseniz extra filo indiriminden yaralanabilirsiniz. (yapacak olduğunuz dış kiralamalar da aynı indirimden yararlanabilir)
  • Araç sayısı 10 adet altında ise tek tek Rent a car poliçesi düzenlenecektir.

2- Rent A Car Kaskoda Muafiyet Nedir? Rent A Car Kasko Muafiyetsiz Düzenlenebilinir mi?

Muafiyetsiz kasko düzenlenebilir. Rent A Car Kaskoda muafiyet kasko hasarlarında olay başına sigortalıya düşen ödeme miktarı anlamına gelmektedir. Muafiyet oranı araç bedelinin %2’i, %4’i veya sabit muafiyetli olabilir. Muafiyet oranı filonun hasar frekansına göre değişkenlik gösterebilir.

3- Muafiyet Oranı %2 veya %4 Ne Anlama Gelir ?

Muafiyet oranı, kasko hasarlarında sigortalıya düşen ödeme miktarıdır. % 2 muafiyetli düzenlenen poliçelerde hasar başına araç bedelinin % 2’si sigortalı tarafından ödenir.

%2 muafiyetli Rent a car Kaskosu örneği ;

Örneğin 100.000 TL araç bedeli olan bir Rent A Car kasko poliçesinde %2 muafiyet olsun. Bu araç için kaza başına 2000 TL sigortalı tarafından ödenecektir. Yani 10.000 TL lik bir hasar durumunda Sigorta şirketi 8.000 TL hasar ödemesi yaparken, Sigortalıya 2000 TL lik bir ödeme düşecektir.

%4 muafiyetli Rent a Car Kaskosu örneği;

Örneğin 100.000 TL araç bedeli olan bir Rent A Car kasko poliçesinde %4 muafiyet olsun. Bu araç için kaza başına 4.000 TL sigortalı tarafından ödenecektir. Yani 10.000 TL lik bir hasar durumunda Sigorta şirketi 6.000 TL hasar ödemesi yaparken, Sigortalıya 4.000 TL lik bir ödeme düşecektir.

Muafiyetli düzenlenmiş poliçelerde hasar tutarından ;

Diğer durumlarda her bir beher hasarda ise muafiyetin tamamı kadar kesinti yapılarak, kasko hasar ödemesi yapılmaktadır.

4- Muafiyetli Poliçenin Ne Avantajı Vardır ?

Muafiyetli Poliçeler Yol Yardım Hizmetinden muafiyetsiz yararlanabileceklerdir.

5- Rent A Car aracına Hususi Kasko Yaptırmanın Sakıncaları Nedir ?

Sigorta primleri Risklere göre belirlenir ve müşteri beyanıyla Poliçe yapılmaktadır. Hususi araç ile Rent A Car araç arasında var olan Risk farkı sigorta primlerinin hesabında kullanılan Risk çarpanlarını da değiştirmektedir. Rent A Car araca Hususi araç kaskosu yaptırılması ve aracın kasko hasarlarına uğraması halinde, bu durumun anlaşılmasıyla sigortacının hasar ödeme yükümlülüğü ortadan kalkar.Bildiğimiz üzere Sigorta şirketi Sigortalıyı Sigorta Suistimalleri Bilgi Paylaşım Sistemi ( SİSBİS) Sigortalı T.C.’si veya Vergi numarasından Kara listeye alır.Bu durumun sebebi ise Sigortalının, Sigortacıya eksik ya da hatalı bildirim yapması ve bilerek veya bilmeden haksız kazanç elde etmesidir.

Hususi Kasko Sigortalı araçların uğrayacağı büyük hasarlarda veya tam hasarlarda aracın ruhsat sahibi Gerçek kişiler ise kişinin kendisi veya birinci derece akrabaları, ruhsat sahibi şirket ise Şirket Sahibi ve Çalışanları kazaya karışan aracın sürücüsü değil ise hasar dosyası incelemeye gitmektedir. İnceleme sonucu aracın kiralık araç olarak kullanıldığı ispat edilirse sigortacının hasar ödeme yükümlülüğü ortadan kalkar. Rent A Car Kasko ibareli Poliçelerde ise bu durumla karşı karşıya kalınmamaktadır.

6- Rent A Car Kaskoda Maddi ve Manevi Tazminat Talepleri Ödenir Mi ?

Sigorta şiketi Rent A Car Kasko ile 3. kişilere verilen zaralar da Maddi ve/veya Manevi Tazminat taleplerini ( teminatlar isteğe bağlı) teminat altına almaktadır.

7- Rent A Car Kaskoda Çekici ve Yol Yardım Hizmeti Var mıdır ?

Rent A Car Kasko Poliçesi sahipleri çekme ve çekilme işlemlerinden muafiyetsiz olarak yararlanabilmektedir Ayrıca, aracın kazası veya arızalanması durumunda Yol Yardım Hizmetinden ücretsiz olarak yararlanıla bilinir.

8- Hasar veya Kaza Durumunda İkame Araç Hizmeti Var mıdır ?

Rent A Car Kasko Poliçelerinde kısa süreli kiralamada bulunmamaktadır, uzun süreli kiralamada ikame araç teminatı bulunmaktadır.

9- Rent A Car Aracın Kiralayan Tarafından Çalınması Teminata Dahil midir ?

Kiralık aracın kiralayan tarafından çalınması teminata dahil edilebilir. Bu durum resmi kayıtlara hırsızlık olarak deği lde emniyeti suistimal olarak geçmektedir. Sigorta şirketi Rent A Car Kaskoda Özel Şart Kısmında bu durum belirtilmektedir.

Kiralık aracın kiralayandan çalınması durumunda (anahtar teslimi olmaksızın) olay hırsızlık boyutunda olup teminat dahilindedir ve hasar süreci başlatılır.

10- Rent A Car Aracı Kullanan Kişinin Alkollü veya Uyuşturucu Madde Kullandığı Tespit Edilen Kazalarda Hasar Ödemesi Yapılır mı?

Bu durumda hasar ödemesi yapılmaz.

11- Kaza Durumunda Aracın Çalışmaması Nedeniyle Uğrayacağım Zararlar Karşılanır mı?

Kullanım Gelir Kaybı Teminatının alınmasıyla kazaya uğrayan aracın çalışmadığı günler teminat dahilinde değildir.

12- Hasar durumlarında uygulanacak muafiyet her bir hasar için geçerlidir. (Cam kırılması – anahtar kaybı dahil)

13 – Rent a car kasko teminatları nelerdir ne tür avantajlar sunar ?

*
Çarpma – Çarpışma
* Yanma
* Deprem – Sel
* İhtiyari Mali Mesuliyet ( İMM karşı tarafa verilen zarar )
* Terör
* Hırsızlık (emniyeti suistimal )
* Araç Tam Ziyanı ( Pert olma durumu )
* Yol yardım hizmeti
* Hukuksal Koruma
* Ferdi kaza Teminatı

Bu teminatlarda olası avantajları ise kaza durumunda tüketicilerin maddi manevi kayıplarını önler.

Yasal yükümlülükleri ortadan kaldırır yine hasar durumunda devreye sigorta şirketi girerek hem
kiralama yapan Firmayı, hem de kiracıyı teminat altına alır.

 

Teklif Almak İçin

  • Ruhsat fotokopinizin üzerine, araç değeri (varsa araç aksesuarları ve değeriyle birlikte), iletişim adresi ( teklif için İl ve İlçe yeterlidir ), TC Kimlik yada Vergi No ve size ulaşabileceğimiz mail adresi yada telefon numarasıyla 0 216 606 47 67 nolu yollayabilir.

 

  • Ruhsat bilgilerini, araç değerini (varsa araç aksesuarları ve değeriyle birlikte), iletişim adresi ( teklif için İl ve İlçe yeterlidir ), TC Kimlik yada Vergi No ile birlikte info@redsigorta.com  mail adresimize gönderebilir.

 

  • Telefon ile 0 216 606 47 67 nolu telefonlarımızı arayabilir.

 

  • Cep telefonlarımız: (0 553 271 83 78)- (0 543 733 3 733) 7/24 ulaşabilirsiniz.

 

  • Web Sitemizden teklif formunu doldurabilirsiniz.

 

 

Not : Rent A Car Kasko teklifi almak isteyen müşterilerimizin konu hakkında bilgi vermelerini rica ederiz.

 

×

Merhaba

Sizlere Nasıl Yardımcı Olabiliriz.

× Canlı Sigorta Teklifi