Uluslar Arası Nakliye Sigortaları

Uluslararası Nakliyeci Sorumluluk Sigortası -CMR- (Taşıyıcının Yurt Dışı Sorumluluğu)

Uluslararası karayolu taşımacılığı yapan nakliyat firmalarının yaptıkları taşımalar ile ilgili olarak, taşıyıcının yük sahibine olan sorumluluğunun sınır ve çerçevesini çizen uluslararası bir anlaşma olan CMR sözleşmesinden kaynaklanan hukuki sorumluluklarını, poliçede belirtilen şart ve limitlerini Red Sigorta güvencesi ile teminat altına alır.

Tır Yeşil Kart Sigortası

Uluslararası Motorlu Taşıt Mali Sorumluluk Sigortası Sistemi’dir. 1 Ocak 1953 tarihinde yürürlüğe girmiştir. Ülkeleri dışına çıkan sürücülerle, bu sürücülerin yabancı memleketlerde taşıtlarıyla zarar verdikleri üçüncü şahıslara çift yönlü bir kolaylık sağlamak amacıyla düşünülmüş ve oluşturulmuştur. Yeşil kart Sigortası, Zorunlu Mali Sorumluluk Sigortasının yurt dışında geçerli olan şeklidir.

Bu sigorta ile; aracınızın yurt dışında ve Yeşil Kart’ın arkasında belirtilmiş olan üye ülkelerde kullanımı sırasında bir kimsenin ölümüne / yaralanmasına veya maddi zarara uğranmasına sebep olmasından dolayı, o ülkenin trafik kanununa göre size (işleten olarak) düşen hukuki sorumluluğu, yine aynı zorunlu limitler kapsamında teminat altına alabilirsiniz.

Tır Şoförü için Vize Sigortası

Seyahat gidiş tarihinden 1 gün önce başlayıp dönüş tarihinden 1 gün sonra bitmelidir.

Tır Şoförü için vize sigortası yurt dışı seyahatlerinde ülke giriş kapısı kontrol noktası ve vize alımlarında konsolosluk yetkilileri tarafından istenilen (poliçe) belgedir.

Uluslar-Arası-Nakliye-Sigortaları-cont